چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد؟

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. وبلاگ آرماندیس
 4. /
 5. آموزشی
 6. /
 7. عکاسی
 8. /
 9. چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد؟

عکاسی صنعتی نیاز بازار سنگ، چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد، چرا صنعت سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد ، عکاسی صنعتی سنگ ، عکس صنعتی با کیفیت سنگ، نیاز صنعت سنگ به عکاس صنعتی، عکاس صنعتی در سنگ

در مقاله ی قبلی با نام ” معرفی عکاسی صنعتی برای فعالان صنعت سنگ ” تلاش کردیم با معرفی عکاسی صنعتی و بررسی تفاوت های آن با عکسبرداری معمولی و یا حتی تبلیغاتی و همچنین معرفی مزایای آن برای مارکت سنگ (البته به صورت کلی) سمت و سویی درست از این رشته از عکاسی در ذهن شما مخاطب عزیز ایجاد کنیم.

اکنون که به صورت نسبی با این رشته از عکاسی آشنا شده اید، وقت آن رسیده تا به این موضوع بپردازیم که عکس های صنعتی از سنگ چگونه به برندسازی و فروش هرچه بیشتر سنگ شما کمک می کنند و عمدتا چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد.

اکثر کسب و کارهای موفق امروز ضرورت عکاسی صنعتی و تاثیر چشمگیر آن در روند فروش را درک کرده اند. اگر شما هم علاقمندید تاثیر عکسهای باکیفیت در برند سازی و فروش سنگ تان را بهتر درک کنید این مقاله را مطالعه کنید… 

چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد؟

توجه کنید، دنیایی که ما امروزه در آن زندگی می کنیم، دنیای تصویر است و به همین دلیل می توان گفت: عکاسی صنعتی همانند ویترین یک مغازه است، مشتری زمانی وارد یک فروشگاه می شود که محصولی در ویترین نظر او را جلب کرده باشد.

بنابراین اگر توجه مشتری بعد از دیدن عکس سنگ در وب سایت فروشگاهی سنگ تان  یا صفحه ی مخصوص شما در فضاهای مجازی مثل اینستاگرام جلب شد، آنگاه  احتمال بررسی سنگ و سپس انتخاب برای خرید بسیار بالاتر میرود. این یکی از مهمترین دلایل انجام عکاسی صنعتی از سنگ در تجارت الکترونیک است.

واقعیت این است که چشمها رابطه ی مستقیم با مغز که مرکز تصمیم گیری است، دارند و همین امر نیاز به تولید و توزیع تصاویر با کیفیت از سنگ را چند برابر می کند.

عکاسی صنعتی نیاز بازار سنگ، چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد، چرا صنعت سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد ، عکاسی صنعتی سنگ ، عکس صنعتی با کیفیت سنگ، نیاز صنعت سنگ به عکاس صنعتی، عکاس صنعتی در سنگ

عکاسی صنعتی سنگ به چند دلیل از اهمیت خاصی برخوردار است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

1- باعث جلب توجه مشتری به رنگ، طرح و کاربرد سنگ در ساختمان شده و عامل انتخاب و تصمیم گیری بهتر مشتری می گردد.

پژوهش های مربوط به ردیابی چشم نشان می دهند که انسان 80 % از آنچه را که می بیند و 20 % از آنچه را که می خواند به خاطر می سپارد. بنابراین بازدید کنندگان یک شبکه اجتماعی یا وب سایت تخصصی سنگ در اولین قدم توسط عناصر بصری درگیر فضای کار و گشت و گذار در آن می شوند.

2- ابزار فروش بهتر و مطمئن تر سنگ

طبق تحقیقات کیفیت بالای عکس، محرک اصلی تعامل و در نتیجه عامل ماندگاری برند شما و ارزش دهی در ذهن مشتری است. در واقع علاوه بر کیفیت سنگ، عکاسی دقیق و حرفه ای از آن باعث افزایش رشد فروش برای شما چه به صورت مجازی و چه حقیقی می شود. بنابراین نباید اهمیت نقش هویت بصری سنگتان و نحوه نمایش آن به کمک عکاسی صنعتی را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای فروش دست کم بگیرید.

3- ابزار تعامل با مشتری

در حال حاضر کاربران می توانند به جای تایپ، عکس یک سنگ، مبلمان یا هرچیز دیگری را به راحتی در Google Lens جستجو کنند، بدون این که لازم باشد توضیحی درباره آن بنویسند. بنابراین عکس سنگ شما اولین قدم در تعامل بین شما و مشتری است و این خود توضیح بسیار خوبی است برای اینکه چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد.

عکس سنگ شما، یکی از اجزاء اصلی برند شما به عنوان یک تولید کننده یا فروشنده ی سنگ است،  درواقع برای فروش سنگتان باید تمام جزئیات آن به بهترین شکل به مخاطب ارائه داده شود، برندهای موفق از همین نکته برای ایجاد رابطه و تعامل با مشتریان استفاده کرده اند.

در واقع شما با استفاده ی صحیح عکس های حرفه ای و با کیفیت، هویتی به برند خود می دهید که می تواند با خریداران ارتباط برقرار کرده و اعتماد آن ها را جلب کند و در نهایت منجر به فروش عالی و سوددهی بیشتر شود.

عکاسی صنعتی نیاز بازار سنگ، چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد، چرا صنعت سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد ، عکاسی صنعتی سنگ ، عکس صنعتی با کیفیت سنگ، نیاز صنعت سنگ به عکاس صنعتی، عکاس صنعتی در سنگ

ویژگی های عکاسی صنعتی سنگ

نورپردازی حرفه ای: از ویژگی های مهم عکاسی صنعتی از سنگ، می توان به نورپردازی حرفه ای در آن اشاره کرد. اینجاست که پاسخ مناسبی برای این پرسش پیدا می شود که چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد؟چون نور کافی و زاویه تابش مناسب باعث می شود رنگ، طرح و ویژگی های سنگ شما به خوبی دیده شود.

نورپردازی نامناسب خروجی عکس را بی کیفیت می کند و عکس نهایی تفاوت زیادی با واقعیت سنگ تان خواهد داشت و همین موضوع باعث ازبین رفتن تدریجی اعتماد مخاطب نسبت به اعتبار برند شما خواهد شد.

نمایش بهترین زاویه سنگ: یکی دیگر از مزایای عکاسی صنعتی از سنگ،  ارائه نمایی از بهترین زاویه ی آن سنگ به مخاطب است. عکس های صنعتی باید از زاویه ای تهیه شوند که بهترین جزئیات را نمایش داده و در عین حال به زیبایی بصری عکس هم لطمه ای وارد نشود، معمولا برای نشان دادن ویژگی های ظاهری یک سنگ، عکسبرداری از نمای روبرو انجام می شود تا کاربر بتواند تمام جزئیات از جمله رنگ بندی جادویی و طرح های بی نظیر آن سنگ را بررسی کند.

ویرایش حرفه ای عکس های صنعتی:  منظور از عکس های واقعی سنگ،  عکس های بدون ادیت یا روتوش نیست. عکس های صنعتی حرفه ای سنگ که با فرمت خام تهیه می شوند باید مورد ویرایش قرار بگیرند. ویرایش عکس ها به منظور حذف نقایص ظاهری سنگ و افزایش کیفیت و نمایش جزئیات دقیق تر انجام می شود. 

لازم به ذکر است که ویرایش عکس های صنعتی سنگ باید بسیار اصولی انجام شود تا ماهیت واقعی سنگ از بین نرود. ویرایش حرفه ای عکس های صنعتی باعث می شود سوژه که همان سنگ است بسیار برجسته تر دیده شود که تاثیرگذاری بیشتری بروی مخاطب خواهد داشت.

عکاسی صنعتی نیاز بازار سنگ، چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد، چرا صنعت سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد ، عکاسی صنعتی سنگ ، عکس صنعتی با کیفیت سنگ، نیاز صنعت سنگ به عکاس صنعتی، عکاس صنعتی در سنگ

عکس های صنعتی حرفه ای رنگ واقعی سنگ را نشان می دهند که این قابلیت حرف اول را در پروموت سنگ می زند. این موضوع درصنعت سنگ که تنوع رنگ بسیار دارد و خیلی اتفاق می افتد که رنگ و طرح دو سنگ ( یا چند سورت از یک سنگ) اختلاف بسیار کمی با هم داشته باشند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

آنچه خواندید تنها اشاره به گوشه ای از مزایای عکاسی صنعتی بود که در بازار سنگ بسیار حائز اهمیت است. تا همراهان عزیزی که در این بازار اصیل فعالیت دارند درک بهتری از این پرسش کسب کنند که چرا بازار سنگ به عکاسی صنعتی نیاز دارد.

درپایان شایان ذکر است که گروه محتواسازان آرماندیس با تجهیزات مناسب و پیشرفته و افراد متخصص و با مهارت ، قادر است تا در زمینه ی عکاسی تخصصی سنگ، بالاترین کیفیت عکس را با دقیق ترین نور و رنگ  به شما ارائه دهد و در معرفی سنگ و برندینگ سنگ، یار و یاور شما باشد…!!! 

14 پاسخ

 1. ممنون از مقاله ی ارزشمندتون.به نظرتون درصنعت سنگ عکاسی صنعتی کاربردی تره یا عکاسی تبلیغاتی؟

  1. سلام خانم عبادی عزیز. عرض کنم خدمت شما هر دو در جایگاه خود به یک اندازه مفید و کاربردی هستند.

  1. سپاس از شما خانم مسیح پور عزیز بابت ثبت دیدگاهتون و این انرژی خوبی که به ما دادید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *